НОВИНИ

Екс-голова ФДМУ: Олігархи при владі – найстрашніше, що може бути

Якщо «старі-нові» олігархи закріпляться на ключових посадах, то порочна економічна система працюватиме, як і працювала. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив екс-голова Фонду державного майна Олександр Бондар.

Коментуючи призначення олігархів на посади голів облдержадміністрацій на Сході Бондар зазначив: «Олігархи при владі – найстрашніше, що може бути. Вочевидь, ішлося про тимчасовий захід, спрямований на згуртування суспільства під час зовнішньої агресії. Але не певен, що це подіє. Знаючи особисто й Сергія Таруту, й Ігора Коломойського, не думаю, що вони справді здатні згуртувати регіони, де працюють, і є для тих країв компромісними постатями».

На його думку, щоб поставити «своїх людей» на ключові посади в області, не потрібно багато часу.

«Питання, чи існує зворотний шлях...», – зауважує експерт.

На думку Бондаря, після цих призначень «ані в парламенті, ані у фаховому середовищі про повернення капіталів немає жодної дискусії, як і про повну монополізацію наших ринків приватними структурами».

«Альтернатив ніхто не пропонує. Хоча на Майдані народ цю тему порушував дуже активно. Отже, існує реальна небезпека, що з часом «старі-нові» олігархи закріпляться на цих місцях і порочна економічна система працюватиме, як і працювала. Вважається, що зараз час захищати Батьківщину, а не займатися поверненням грошей», - зауважує екс-голова ФДМУ.

На його думку, хоча економічна безпека – це теж захист країни, «її не лише можна, а й потрібно поєднувати з військовою».

«Я не знаю, як економіка виживе без таких заходів. Те, що ми бачимо, – це велика, можливо, навіть фатальна загроза!», – наголошує Бондар.

Детальніше читайте в інтерв’ю «Золоті яйця олігархів: чи різати курку, яка несеться не туди» у № 12 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.