НОВИНИ

Румунія попереджає про ризик розширення агресії Росії у бік Придністров'я

Президент Румунії Траян Бесеску вважає, що після анексії Криму існують реальні ризики розширення агресії Росії у бік Придністров'я, Одеської області і гирла Дунаю. Про це Бесеску заявив під час з'їзду Європейської Народної партії.

«Аналізуючи історію Російської Імперії і Російської Федерації, думаю, що Путін сьогодні з тугою поглядає у бік гирла Дунаю, а також у бік таких регіонів, як Придністров'я і Одеська область. Реальні ризики розширення агресії після анексії Криму існують, і я зобов'язаний попередити про це наших партнерів», - підкреслив Бесеску.

Президент Румунії висловив при цьому сподівання, що подібні плани не будуть здійснюватися, проте для держав, що не є членами НАТО, за словами Бесеску, такі загрози цілком реальні.

Як повідомлялося, сепаратистський регіон Молдови Придністров’я уже висловив бажання слідом за Кримом увійти до складу Росії. Відповідне звернення місцевого «парламенту» з проханням передбачити таку можливість надіслав спікеру Державної думи Росії Сергію Наришкіну голова «Верховної Ради Придністров’я» Михайло Бурла.

Нагадаємо також, що в листопаді минулого року МЗС РФ натякало, що через євроінтеграцію Молдови і України Росія може "розіграти карту" Придністров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.