НОВИНИ

Спостерігачі ОБСЄ не матимуть права відвідувати анексований Росією Крим

Організація з безпеки і співпраці в Європі узгодила сьогодні ввечері направлення до України до 500 цивільних спостерігачів на термін у шість місяців.

Росія, яка єдина тривалий час блокувала узгодження мандату цієї місії, врешті домоглася того, що спостерігачі не матимуть права відвідувати анексований нею Крим, який Москва тепер вважає своїм.

Перша частина місії, у сто спостерігачів, має почати роботу в Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях і Луганську; пізніше склад і територіальний обсяг роботи місії, а також час її роботи можуть бути розширені в разі потреби. Головний офіс місії буде в Києві.

У рішенні Постійної ради ОБСЄ наголошується, що мета місії – зробити внесок у зниження напруженості і підтриманні миру, стабільності і безпеки. Місія збиратиме інформацію про становище на місцях, зокрема, з приводу заяв про порушення принципів і норм ОБСЄ, а також про дотримання прав людини.

Перші члени місії мають прибути до України вже протягом доби.

Як відомо, раніше місія ОБСЄ відвідала південь та схід України. Візит відбувався 17-20 березня відповідно до статті ІІІ Віденського Документа 2011 року, яка передбачає добровільний прийом візитів для розсіювання підозр з приводу незвичайної військової діяльності.

Тим часом, перший візит спостерігачів ОБСЄ до Криму був організований на період з 5 по 12 березня 2014 року. Тоді група не змогла просунутися за блокпости на "адміністративному кордоні" через агресію російських окупантів. Україна попросила продовжити візит до 16 березня і розширити його зону охоплення на південь і схід країни.