НОВИНИ

Тральщик "Черкаси" відмовився здаватися і зайняв оборону в Донузлаві

Морський тральщик "Черкаси" після спроби вирватися з озера Донузлав зайняв оборону й залишається вірним присязі разом з десантним кораблем "Костянтин Ольшанський". Про це розповів командир корабля "Черкаси" Юрій Федаш.

Він зазначив, що о 9 ранку п’ятниці минув строк ультиматуму, поставленого російськими  військовими. Кораблі "Костянтин Ольшанський", "Кіровоград", "Чернігів" пішли до причальної стінки за наказом командира бригади. "Черкаси" відмовилися виконувати такий наказ.

Після цього командування ВМС відсторонило командира бригади, і кораблі тимчасово зупинилися, а "Костянтин Ольшанський" відійшов від причалу й став на якір.

"Однак через три години, морський тральщик "Чернігів" все-таки пішов до причалу, щоб здати корабель. За ним пішов середньо-десантний корабель "Кіровоград". Вони не побачили підтримки країни, держави", - розповів він.

"Після цього морський тральщик "Черкаси" під пісню "Врагу не сдается наш гордый варяг" пішов на вихід з озера Донузлав і спробував відтягти один корабель, щоб звільнити собі вихід", - розповів Федаш.

"Оскільки не вистачило потужності, почали рватися кінці, але десь протягом години ми відтягували корабель. Ми попросили допомоги в морського тральщика "Чернігів", щоб можна було відтягнути вдвох, на що ми одержали відмову", - розповів капітан тральщика "Черкаси".

За його словами, через це "операція не увінчалася успіхом".

"За цей час вертольоти підлітали, снайпери були навколо. Обстановка ускладнювалася щохвилини, ми не звертали на це увагу, нас це не лякало", - додав він.

"Після того, як більше не було можливості щось робити, корабель залишив кінці, щоб не сісти на мілину. Після цього ми пішли займати оборону. Став на якір і тримає кругову оборону з великим десантним кораблем Костянтин Ольшанський", - розповів Федаш.

Він також зазначив, що вранці у п'ятницю написали рапорт на звільнення й зійшли з корабля 2 офіцера, один мічман і 9 людей особового складу.

"Залишився корабель з екіпажем не в повному складі, але ми продовжуємо тримати оборону. Здаватися не збираємося. Кожен член екіпажу сказав, що не хоче в такій ганьбі, як здача, брати участь", - зазначив Федаш.

Відповідаючи на запитання, чи підняли ті кораблі, які підійшли до причалу, російські прапори, Федаш відповів, що " можливо, що в них є домовленість підняти триколор у суботу".

Нагадаємо, у районі виходу з бухти Донузлав російські військовослужбовці затопили низку власних кораблів.

Таким чином, на озері Донузлав через операції російських військових заблоковані сім українських військових кораблів: великий десантний корабель (ВДК) «Костянтин Ольшанський», середній десантний корабель (КФОР) «Кіровоград», протичовновий корвет «Вінниця», морський тральщик «Черкаси», морський тральщик «Чернігів», рейдовий тральщик «Генічеськ» і протидиверсійний катер «Феодосія».

Тим часом, у Міноборони заявили, що українські військові повинні триматися в Криму доти, доки політичне керівництво не вичерпало всі дипломатичні засоби і мирні засоби для вирішення конфлікту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.