НОВИНИ

КС визнав неконституційною "декларацію про незалежність" Криму

Конституційний суд України визнав неконституційною постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим «Про Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» від 11 березня 2014 року. Таке рішення КС ухвалив 20 березня і офіційно оприлюднив у п'ятницю.

Як відомо, 11 березня Верховна рада Криму ухвалила «декларацію про незалежність» півострова, згідно з якою, "якщо в результаті майбутнього 16 березня 2014 року прямого волевиявлення народів Криму буде прийнято рішення про входження Криму, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, до складу Росії, Крим після референдуму буде оголошено незалежною і суверенною державою з республіканською формою правління".

В.о. президента Олександр Турчинов призупинив дію цієї постанови, як таку що суперечить Конституції України.

16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.