НОВИНИ

Шульц попередив Росію про програш в економічній конфронтації з ЄС

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц попередив Росію, що у разі продовження анексії інших територій на неї чекає масштабна економічна конфронтація з Євросоюзом, яку Москва програє. Про це він заявив під час саміту ЄС за участю 28 лідерів країн-членів, які серед іншого обговорюють ситуацію навколо Криму.

"Росія фактично вже анексувала Крим. ЄС має надіслати Росії сигнал. Санкції мають посилитись, якщо ми хочемо уникнути воєнного конфлікту, а я ще нікого не зустрічав, хто хотів би воєнного конфлікту. Але якщо російський уряд буде й надалі робити те, що він зробив у Криму, то на Росію чекатиме масштабна економічна конфронтація з Європейським Союзом, і ми побачимо, що Росія програє", - сказав Шульц.

"Треба провести "червону лінію", і якщо Росія її перейде - тоді вжити рішучих заходів. Ми вже підійшли до "червоної лінії", яку не можна переходити... Але маємо значне порушення міжнародних норм Росією", - додав президент Європарламенту.

Лідери ЄС переважно схиляються нині до введення другої фази санкцій проти Росії, які включатимуть розширення списку осіб, фінансові активи яких в ЄС будуть заморожені, та яким буде заборонено в`їзд до ЄС. Третя фаза передбачає широкі економічні санкції ЄС проти Росії.

Як повідомлялося, Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.