НОВИНИ

У Держдепі США не вбачають вагомих підстав у Росії для введення санкцій щодо американських чиновників

У Вашингтоні не хотіли б бачити військового виходу з ситуації, що складається в Україні, і фокусуються на дипломатичних і політичних заходах у справі розрядки ситуації. Про це повідомила в четвер на брифінгу представник державного департаменту США Дженніфер Псакі.

"У нас існують довготривалі відносини у сфері безпеки з українськими військовими", - зазначила вона.

"Не уточнюючи деталей, я можу сказати, що ми розглядаємо їхній (український – ред.) запит щодо військової допомоги, але ми зосереджуємося на дипломатичних і політичних засобах, спрямованих на деескалацію ситуації. Тут ніхто не хоче військового виходу", - повідомила Псакі, відповідаючи на прохання журналіста прокоментувати відповідний запит з боку України.

Псакі також заявила, що у Вашингтоні не вбачають вагомих підстав у Росії для введення обмежувальних заходів щодо американських офіційних осіб.

"Важливим для розуміння є те, що вони (Росія – ред.) оголосили про санкції у відповідь на санкції з нашого боку, які були введені у зв'язку з незаконністю їхніх дій. У нас є для цього певний привід - незаконність кроків, які вживаються ними (Росією – ред.)", - сказала вона.

"Складно угледіти якусь підставу (для введення санкцій – ред.)", - сказала Псакі, відповідаючи на запитання про те, чи були у Росії законні підстави ввести санкції стосовно офіційних осіб в США.

Як повідомлялось, США вже домовились з європейськими партнерами про введення широких економічних санкцій проти банківського і енергетичного секторів Росії.

Раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.

Також 20 березня стало відомо, що Білий дім розширив санкційний список щодо російських чиновників. До нього потрапили люди із найближчого оточення президента РФ Владіміра Путіна.

Росія ж у відповідь оприлюднила "адекватний" список санкцій проти чиновників США.

Американські посадовці з іронією поставилися до таких дій. Зокрема, сенатор Джон Маккейн у своєму Twitter написав: "Мої весняні канікули у Сибіру зірвано, акції "Газпрому" втрачені, а таємний банківський рахунок у Москві заморожений".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.