НОВИНИ

У МЗС РФ погрожують відреагувати на "посягання української влади на росiйську власнiсть"

Будь-якi посягання української влади на росiйську власнiсть Москва розцiнюватиме як грубе порушення мiжнародного права та принципу державного суверенiтету, росiйська сторона залишає за собою право вжити в такому разi адекватнi та вiдповiднi контрзаходи. Про це заявили у Мiнiстерствi закордонних справ РФ.

"Мiнiстр юстицiї України виступив iз погрозою компенсувати шкоду Українi вiд деякої нацiоналiзацiї української власностi в Криму за рахунок майна Росiйської Федерацiї, зокрема майна "Газпрому", - йдеться у коментарi департаменту iнформацiї та друку МЗС Росiї.

"Будь-якi посягання української влади на росiйську власнiсть, зокрема за кордоном, розцiнюватимемо як грубе порушення мiжнародного права та принципу державного суверенiтету. Звiсно, в цьому разi ми залишаємо за собою право вдатися до адекватних та вiдповiдних контрзаходiв", - заявили у МЗС РФ, зазначивши, що "особливий подив викликають погрози на адресу конкретних росiйських комерцiйних компанiй".

"Хотiлося б нагадати Києву про те, що згiдно з Конституцiєю України право приватної власностi непорушне, а примусове вiдчуження об'єктiв такого права можливе лише за умови попереднього та повного вiдшкодування їх вартостi", - заявили в МЗС.

"Крiм того, до майна комерцiйних господарюючих суб'єктiв, яким є i "Газпром", в повному обсязi застосовуватимуться i вiдповiднi положення чинної росiйсько-української угоди про заохочення i взаємний захист iнвестицiй 1998 року", - йдеться в коментарi відомства.

Як повідомлялося, РНБО доручила Міністерству юстиції порахувати збитки, яких завдала Росія, здійснивши анексію Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.