НОВИНИ

Експерт: в українських підземних сховищах закінчується газ

Активного газу в українських сховищах вистачить до квітня. Про це заявив президент Київського інституту енергетичних досліджень Олександр Нарбут.

«Ми маємо зараз дуже поганий стан із залишками газу у підземних газових сховищах. Десь 10 квітня в нас вже не буде ніякого активного залишку газу. Буде буферний газ. Таким чином, піднімати його не можна ні за яких обставин. І можливість буде дуже обмежена, тому що підйом буде не такий, як активного газу швидкий. Ну, і піднімати його не можна», – говорить Нарбут.

За його словами, попри борги, Україна мала наповнити сховища російським газом, який до квітня коштує 286,5 долара за тисячу кубів.

Нагадаємо, що згідно із контрактами 2009 року між Україною та Росією, Україна отримує 100-долларову знижку за базування на своїй території у Криму російського Чорноморського флоту.

У грудні було підписано контракт, згідно з яким ціна на газ для України стала меншою на третину і була встановлена у 268,5 доларів за тисячу кубометрів газу. Однак цю знижку Газпром скасує з квітня, оскільки Україна не погасила Газпрому борг за спожитий минулого року газ. За оцінками фахівців, тепер, без урахування «харківської» знижки для України коштуватиме до 500 доларів за тисячу кубів.

Тим часом, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан уже висловив занепокоєння щодо ризику обмежень поставок російського газу та зростання ціни на нього для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.