НОВИНИ

Генпрокурор: вступ до Нацгвардії дозволить добровольцям легалізувати незаконну зброю

Генеральний прокурор України Олег Махніцький вважає, що раз українці не поспішають здавати незаконну зброю, її потрібно легалізувати. Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню».

«Те, що зараз відбувається в державі, зокрема те, що ходить багато безконтрольної зброї, – це ненормально. Навіть із тієї причини, що коли буде скоєно якийсь злочин, цю зброю треба якось ідентифікувати. А це неможливо, якщо вона не зареєстрована, невідомо за ким числиться і в кого фізично перебуває. Тут треба якось із цієї ситуації виходити», - сказав Махніцький.

Він вважає, що це питання має вирішуватись на рівні держави.

«На рівні РНБО, уряду, парламенту. Бо це пропозиції щодо законодавчих ініціатив. Насамперед цю зброю треба інвентаризувати, щоб знати, де й за ким вона є. А по-друге, мусить бути якийсь порядок. Не можна, щоб деякі особи мали цілий арсенал зброї і ходили з нею вулицями, лякали людей і робили безчинства. Такого не може бути», - зазначив генпрокурор.

«Звичайно, в ідеалі, треба було б, щоб цю зброю здали, але ми розуміємо, що її ніхто сьогодні не здасть, тому її треба хоча б легалізувати, щоб контролювати її використання. Зараз прийнято рішення про створення Національної гвардії, і хто йде зі зброєю туди, той легалізується, а хто ні, той буде розцінюватись як злочинець. Або ти захищаєш країну, бо ми на стадії війни, або тобі та зброя для чогось іншого потрібна», - сказав Махніцький.

Інтерв’ю з генеральним прокурором читайте у № 12 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.