НОВИНИ

Експерт: анексією Криму Путін започаткував нову ідеологію ображенно-агресивного гіпернаціоналізму

Владімір Путін у своїй промові про анексію Криму у вівторок, 18 березня, проголосив також нову російську ідеологію ображеного і агресивного гіпернаціоналізму. Про це у своїй статті для CNN пише професор політології Роджерського університету Олександр Мотиль.

На думку експерта, промова Путіна та заява про анексію Криму мало кого здивували, проте вразило викривлення історії.

«Цікавим аспектом було його спотворене уявлення російської історії, і проголошення якогось дивного типу одночасно ображеного і агресивного гіпернаціоналізму офіційною тепер ідеологією Росії», - вважає Мотиль.

«Слухаючи Путіна, можна легко забути, що Росія протягом багатьох століть будучи найбільшою країною в світі надбала свої території, завдяки імперіалістичній експансії, що часто супроводжувалася геноцидом та етнічними чистками. Натомість, Путін вважає за краще бачити Росію, як ніби вона була постійно в обороні, жертвою західних і комуністичних махінацій», - додає він.

На думку Мотиля, історична короткозорість Путіна дивує.

«Рішення Микити Хрущова про надання Криму Україні було настільки ж конституційним, як і будь-що, що будь-який радянський комуністичний лідер зробив за весь період існування СРСР. Радянський Союз спирався на незаконність і системне порушення прав людини і громадянина. Якщо Хрущов був не правий, то це тільки тому, що СРСР був неправий, і в першу чергу ніколи не повинен був бути створений», - стверджує експерт.

Не дивно, на його думку, що в наративі Путіна немає місця для нації, яку російському імперіалізму майже вдалося знищити - кримським татарам. Хоча, він таки згадує про цю націю у своїй промові, брехливо зауважуючи, що вона страждала як і інші народи Радянського Союзу і так само, як і росіяни.

На думку Мотиля, невідомо, чи каже Путін правду, чи його промова є лише димовою завісою для подальшої агресії? «Проте, тепер, коли Путін пішов на рекорд, не маючи нічого, окрім мирних намірів щодо України, міжнародному співтовариству не завадило б нагадати йому про те що буває, коли кожного разу, спокуса побрязкати зброєю на кордонах України та розпалити проблеми на південному сході України виявляється для нього надто сильною, щоб протистояти», - вважає Мотиль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.