НОВИНИ

Лавров вирішив, що вихід України з СНД суперечить "корінним інтересам народу"

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляє, що вихід України з СНД суперечить «корінним інтересам народу» і є «пропагандистською антиросійською акцією». Про це Лавровзаявив, представляючи у Держдумі документи про анексію Криму Росією.

«Ми силоміць нікого не тримаємо в СНД, але те, що цей крок здійснюється, виходячи не з корінних інтересів українського народу і української економіки, української соціальної сфери, а тільки для того, щоб зробити ще одну антиросійську акцію в чисто пропагандистському ключі, у мене особисто сумніву не викликає», - сказав Лавров.

Він зазначив, що Україна підписала договір про створення СНД, але не підписала статут Співдружності, і так його й не ратифікувала.

За його словами, українські представники в ООН заявляли про те, що не визнають правосуб'єктність СНД, проте представники України ніколи не піддавалися дискримінації в рамках цієї організації, і брали участь у засіданнях і підписували договори в рамках організації.

Лавров також зауважив, що Грузія не до кінця вийшла з СНД, і виконує деякі домовленості.

Він нагадав, що в рамках СНД працює зона вільної торгівлі, яка розроблена і набула чинності за ініціативи України ще за часів президента Віктора Ющенка.

Як повідомлялось, сьогодні виконавчий секретар СНД Сєргєй Лєбєдєв заявив, що вихід України із Співдружності «вдарить по народу та економіці країни».

Нагадаємо, 19 березня секретар РНБО Андрій Парубій повідомив, що Україна розпочинає процедуру виходу зі СНД. Відповідне рішення прийняла РНБО. А директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс заявив, що Україна припиняє головування у СНД

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.