НОВИНИ

Запорізька облрада засудила анексію Криму і оголосила "війну" сепаратизму

Запорізька облрада засудила вторгнення військ Російської Федерації до Криму його анексію та заявила, що " на запорізькій землі немає сепаратизму". Про це йдеться у зверненні депутатів до мешканців області, прийнятому 20 березня на позачерговій сесії.

Зокрема, депутати констатували, що "на Майдані боролися не проти владного апарату, а проти режиму Януковича". Також депутати заявили, що засуджують вторгнення військ Російської Федерації на територію України і анексію Росією Криму.

Одноголосно народні депутати проголосували за необхідність протидії сепаратизму в регіоні.

"Незалежно від політичних поглядів, політичних сил і амбіцій ми сьогодні констатуємо, що в нашому козацькому краї немає сепаратизму. Ми єдиний народ. Ми - єдина країна", - заявила заступник голови Запорізької облради Світлана Абдурахманова.

У зверненні до запорожців депутати зазначили, що "робитимуть все для консолідації жителів Запорізького краю, налагодження питань життєдіяльності регіону та забезпечення миру та спокою в Запорізькій області".

"Сьогодні кожен депутат обласної ради, міських, селищних, сільських рад, кожна посадова особа органів державної влади та місцевого самоврядування повинні усвідомити, що наш спільний обов'язок - об'єднати зусилля і роботу із захисту інтересів жителів Запорізької області та майбутнього всієї країни. Ніхто не зобов'язаний відмовлятися від своїх політичних уподобань, але наше завдання - не ставити їх вище долі нашого краю, нашої держави", - йдеться у зверненні депутатів.

Також депутати закликали мешканців Запорізької області утриматися від радикалізму, не здійснювати провокаційних дій, щоб не підбурювати до них інших та не допускати насильство та екстремізм.

Як повідомлялось, сьогодні виконувач обов'язків міського голови Херсона Володимир Миколаєнко заявив, що деякі депутати-сепаратисти від Партії Регіонів готують кримський сценарій для Херсона і пообіцяв особисто їх арештовувати.

Нагадаємо, 5 березня Херсонська облрада також засудила ескалацію насильства і спроби посягань на територіальну цілісність України.

Останнім часом в Україні правоохоронці відкрили 133 кримінальних проваджень за фактами сепаратизму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.