НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Експерт: Росія за окрему плату може розраховувати на підтримку карликових держав

Росія у кримському питанні може розраховувати хіба що на підтримку карликових острівних держав. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Я думаю, ресурси помітних країн, які виступають за анексію Криму, на мапі світу вичерпано. Підтримати Росію можуть хіба що невеликі острівні країни, які свого часу визнавали незалежність Південної Осетії чи Абхазії. Такі країни за невелику оплату з російського бюджету за цю послугу можуть проголосувати чи надрукувати якусь заяву про підтримку Путіна в кримському питанні», – вважає Горбач.

На його думку, країнам СНД, крім Вірменії і Казахстану, підтримка Путіна непотрібна й невигідна.

«За анексію Криму висловився Казахстан, боячись повторення досвіду Криму, позаяк на півночі країни проживає велика кількість росіян. У багатьох регіонах вони становлять більшість, тому й президент Республіки Назарбаєв розуміє, що наступним у путінській схемі відновлення Радянського Союзу буде Казахстан. І він не проти такого сценарію. Цілісний Казахстан можливий тепер тільки в рамках нового російського інтеграційного проекту. У той час Вірменія економічно залежна від Росії. До того ж, кримський досвід може бути корисний для Вірменії, аби прийняти у склад Вірменії окупований нею Нагірний Карабах», – вважає експерт.

На його думку, решта країн нічого не виграють, а можуть тільки втратити.

«Хоча Путін у своїй промові згадав про Китай і Індію як союзників, проте жодна з цих країн не йде на легітимізацію цього процесу. Позиція цих країн неоднозначна й стримана», – зазначає експерт.

Як повідомлялось, дії президента РФ Владіміра Путіна щодо анексії Криму підтримали Сирія, Північна Корея, Казахстан, Вірмені, Венесуела, Уганда й Гана. Обережними залишаються позиції Білорусі та Китаю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.