НОВИНИ

"Гетьман Сагайдачний" вигнав з територіальних вод України кілька кораблів російських окупантів

Флагман ВМС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» покинув Одесу для виконання бойових завдань в українських територіальних водах. Про Про це повідомило командування Військово- морських сил України.

Флагман вийшов з одеського порту ще 14 березня і прибув у певний район Чорного моря, де виявив чотири військові кораблі Чорноморського флоту РФ і два вертольоти вогневої підтримки Мі-35. Росіяни намагалися перетнути морський кордон України.

Командир «Сагайдачного» капітан першого рангу Роман П'ятницький вступив в переговори з порушниками з вимогою покинути територіальні води нашої країни, однак супротивник не змінив курсу і продовжував рухатися в бік України.

У зв'язку з цим на українському кораблі оголосили бойову тривогу, він зблизився з російськими суднами. У підсумку росіяни відійшли у нейтральні води. Флагман ВМС України під час інциденту зброю не застосовував.

Наразі «Гетьман Сагайдачний» продовжує патрулювати морський кордон України.

Нагадаємо, флагманський корабель українського флоту фрегат «Гетьман Сагайдачний» з 12 жовтня у складі багатонаціонального корабельного з’єднання виконував завдання антипіратської «Океанський щит» в Аденській затоці.

Під час окупації Криму Росією флагман повернувся в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.