НОВИНИ

Європа хоче бачити прозоре фінансування "Нафтогазу"

Європейська комісія вважає вимоги української сторони з надання кількамільярдного кредиту для газових розрахунків перебільшеними
Європейська комісія вважає вимоги української сторони з надання кількамільярдного кредиту для газових розрахунків перебільшеними.
 
Сума, яку європейські партнери готові будуть надати українській стороні для передоплати за російський газ, вочевидь, буде меншою, ніж 4,2 мільярди доларів, як того затребував Київ, передає "Німецька хвиля" з посиланням на джерела в Єврокомісії.
 
На нараді в понеділок у Брюсселі, в якій взяли участь представники Єврокомісії, делегати від "Нафтогазу України", російського "Газпрому" та важливих міжнародних фінансових інституцій, останні, зокрема, поставили за умову надання кредиту Києву докорінне реформування газового сектору, зокрема "Нафтогазу".
 
Про це йдеться у спільній заяві Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку за результатами зустрічі в Брюсселі.

Зокрема глава місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазиоглу наголосила, що механізм фінансування "Нафтогазу" має стати більш прозорим.

"Ми хотіли б бачити обґрунтований та реальний план реформування "Нафтогазу" і зрозуміти, як він втілюватиметься на практиці", - зазначила вона.

З цією метою, а також для вивчення можливості надання Києву чергового кредитного траншу для стабілізації економіки до України в понеділок увечері вирушила спеціальна місія МВФ.
 
Міжнародні консультації із запобіганням новим газовим кризам будуть продовжені наступними тижнями.
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги