НОВИНИ

Влада РФ готова принести у жертву міжнародних санкцій здоров’я росіян

Життя російських пацієнтів може серйозно змінитися вже першого квітня. Не виключено, що найближчими днями прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв підпише постанову уряду, яка заборонить за бюджетні гроші закуповувати багато видів імпортного медобладнання.

Під заборону, наприклад, потраплять томографи, мамографи, стоматологічні лампи та пристрої для переливання крові - іноземного виробництва. Постанова розроблена Міністерством промисловості та торгівлі РФ для захисту від можливих економічних санкцій Євросоюзу та США.

За бюджетні гроші державні медичні установи зможуть купувати лише товари, вироблені в Росії , Білорусії та Казахстані, тобто на території Митного Союзу. Також під заборону потрапляє продукція, більше половини її компонентів іноземного виробництва. До постанови прикладений довгий перелік товарів, на які вона поширюється: від вати і хірургічних голок до інкубаторів для новонароджених.

13 березня міністерство промисловості і торгівлі подало документ віце-прем'єру Дмитру Рогозіну На громадське обговорення постанови виділили 15 днів, воно триватиме до 21 березня. Документ може набрати чинності вже першого квітня.

Почесний президент Товариства фахівців доказової медицини Кіріл Данішевскій вважає, що з економічної точки зору в прийнятті цієї заборони нічого сенсаційного немає. Проблема в тому, що документ готують без оцінки незалежних експертів.

За його словами, російське обладнання не гірше іноземного, але в умовах відсутності конкуренції воно ще й подорожчає, тому страждати будуть рядові пацієнти.

У прес службі міністерства охорони здоров'я пояснили, що у відомства поки немає чіткої позиції щодо цієї постанови.

За оцінками експертів, зараз російське медичне обладнання займає не більше 20% від всіх поставок ., Завідувач відділенням з переливання крові центру дитячої гематології Павєл Трахтман зізнався, що перспектива введення цієї заборони шокує його.

«У нашій країні не випускається взагалі ніякого медичного обладнання, що відповідає сучасним медичним стандартам. Немає його. Якщо щось і випускається, то це знову-таки ліцензійна збірка, як автомобілі Ford. І я вас запевняю, що кількість цього обладнання менше 10%. Та й те номенклатурою використовується. Будь-яке медичне обладнання має певний термін служби. Зазвичай це 5-7 років. Аналогічне медичне обладнання в нашій країні не виробляють. Якщо його не закуплятимуть, пацієнти будуть гинути». – пояснив Трахтман.

На думку експертів , заборонний список розробили і приймають занадто швидко, щоб максимально не привертати до нього увагу, а це ще гірше і небезпечніше.

Як повідомлялось, США вже домовились з європейськими партнерами про введення широких економічних санкцій проти банківського і енергетичного секторів Росії.

Раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.

Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України. Канада, Японія та Австралія також ввели санкції проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.