НОВИНИ

У виконкомі СНД лякають Україну, що вихід із "совкового братства" зашкодить її народу

Нота про складення головування України в СНД вже надійшла у Виконавчий комітет СНД. Про це 20 березня повідомив журналістам у Мінську виконавчий секретар СНД Сєргєй Лєбєдєв перед початком засідання Ради постійних повноважних представників держав-учасниць Співдружності при статутних та інших органах СНД.

За його словами, тимчасово функції головування України в СНД візьмуть на себе Білорусь і Казахстан , повідомляє БелаПАН.

Стосовно запланованих на цей рік заходів СНД в Україні, то постійний представник нашої держави Іван Бунечко повідомив, що плани корегуватимуться.

За його словами, від проведення самих заходів Україна не відмовляється, але нова країна-голова може запропонувати інші місця їх проведення. Зокрема, зазначив український дипломат, у Ялті заплановане проведення економічного форуму, але як це можна зробити «на окупованій території» він не уявляє.

«Незважаючи на всі труднощі, СНД функціонує. Ми переживаємо з приводу України», - заявив Лєбєдєв.

За його словами, країни СНД завжди вважали і вважають Україну невід'ємною частиною Співдружності.

«Вважаю, що можливий вихід України з СНД вдарить по народу та економіці країни», - заявив Лебедєв.

«Виходить, що будуть різати по живому. Як можна вводити візи, адже мільйони людей пов'язані тісними узами? - зазначив Лебедєв. - Ми сусіди, ми пов'язані безліччю уз, розірвати їх значить нанести удар по собі».

На його думку, в інтересах народу України, всього СНД було б правильно зберегти добросусідські відносини.

«Сподіваюся, розум візьме гору, буде проявлений тверезий підхід в ситуації, що склалася», - заявив виконавчий секретар СНД.

Він з жалем зазначив, що «глибока криза в Україні призвела до трагічних зовнішньополітичним наслідків».

Тим часом Іван Бунечко заявив, що Україна почала процедуру виходу з СНД і незабаром  Верховна Рада ухвалить відповідний закон. Також представник України заявив, що зняв з себе всі повноваження.

Як повідомлялось, 19 березня секретар РНБО Андрій Парубій повідомив, що Україна розпочинає процедуру виходу зі СНД. Відповідне рішення прийняла РНБО.

Також директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс повідомив, що Україна припиняє головування у СНД.

Нагадаємо, Україна досі не ратифікувала Статут СНД, тому формально вважається лише спостерігачем у цій організації, а не її членом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.