НОВИНИ

Росія повністю закрила кордони для українського експорту

Вчора, 19 березня , опівночі за російським часом і в 22:00 за українським Росія повністю закрила свої кордони для української продукції. Про це «АПК -Інформ: овочі та фрукти» повідомили учасники ринку.

За словами представників українських транспортних компаній, автомобілі з українською продукцією не пропускають на митних пунктах пропуску РФ. При цьому, будь-яких пояснень перевізникам не надають.

«Машини просто повертають на територію України, без жодних оглядів. Працівники митниці свої дії не аргументують, ніяких документів не надають», - розповідають експортери.

На нейтральній території між Україною та Росією вже утворився транспортний колапс. Черга з вантажівками обчислюється кілометрами.

Експерти вважають, що у цій ситуації найбільше можуть постраждати постачальники тепличної продукції, насамперед огірків, оскільки всі великі тепличних господарства України більше половини врожаю огірка реалізовують на ринку РФ.

Враховуючи цей факт, експерти прогнозують різкий обвал ціни на огірки на внутрішньому ринку в умовах його перенасичення через зупинку експорту, а тепличні господарства України можуть зазнати збитків .

Як повідомлялось, влада РФ заблокувала роботу російських підприємств української корпорації Roshen. Робота припинена поки на тиждень, але їх подальша доля поки невідома.

Читайте також Експерт: Український експорт до Росії цього року і далі зменшуватиметься

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.