НОВИНИ

У ЦВК запевнили, що підстав для перенесення виборів президента немає

Підстав для перенесення президентських виборів немає. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський під час зустрічі з делегацією Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ), передає прес-служба ЦВК.

"І якщо зараз говорити про непереборні  юридичні виклики для цього виборчого процесу, то я не можу назвати жодного з таких", - сказав Охендовський.

Він також повідомив, що на сьогодні до ЦВК  надійшло менше 10 заяв щодо реєстрації кандидатів на пост Президента у порядку самовисування. Але, додав Охендовський, ЦВК мала підстави зареєструвати лише одну особу, яка дотрималася всіх вимог до оформлення документів,  передбачених чинним законодавством.

«Для порівняння можу сказати, що на 23-й день виборчого  процесу виборів Президента 2010 року – на 10 листопада 2009 року –  Центральною виборчою комісією було зареєстровано 17 з 18 майбутніх  кандидатів на пост Президента України, 17 їх уповноважених  представників та 1353 довірені особи», - сказав він.

"На той момент виборча кампанія була вже в повному розпалі. На сьогодні ж виборчий процес проходить не так активно, як очікувалося на його початку. Тільки одна політична партія провела з'їзд , на якому висунула кандидата на пост президента України. Ще одна офіційно повідомила комісії про намір провести такий з'їзд 22 березня. Але ми готові до того, що найближчим часом в ЦВК продовжать надходити належним чином оформлені документи для реєстрації кандидатів на пост президента України" , - зазначив Охендовський.

При цьому глава ЦВК висловив занепокоєння з приводу формування окружних виборчих комісій. Відповідно до закону, кандидатури для включення до складу окружкомів подають лише кандидати в президенти - по одному представнику до складу кожної комісії.

"Враховуючи, що мінімальний склад окружної виборчої комісії становить 12 осіб, хотілося б мати і не меншу кількість кандидатів, здатних запропонувати необхідні кандидатури" , - сказав він.

Разом з тим, якщо таких кандидатур виявиться менше 12 для окремих окружкомів, то відсутніх членів доведеться призначати за поданням голови ЦВК.  "У попередній практиці ми жодного разу не призначали членів окружних комісій таким чином. Сподіваюся , що і цього разу зазначену юридичну можливість використовувати не доведеться" , - резюмував глава ЦВК.

Нагадаємо, ЦВК першим зареєструвала кандидатом у президенти колишнього заступника Генпрокурора Рената Кузьміна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.