НОВИНИ

Рада ухвалила декларацію про боротьбу за звільнення України. Комуністи не голосували

Рада підтримала декларацію про боротьбу за звільнення України. За документ проголосували 274 депутати. Депутати від КПУ не голосували.

У декларації Верховна Рада звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматись від міжнародного визнання так званої "Республіки Крим" та анексії Криму та міста Севастополь до складу Росії у якості нових суб’єктів Федерації.

"Верховна Рада звертає увагу урядів та парламентів світу, міжнародних організацій та світової громадськості, що український народ ніколи не визнає анексію невід’ємної частини своєї території - Автономної Республіки Крим, захопленої Росією з брутальним порушенням фундаментальних норм міжнародного права та загальновизнаних принципів співжиття держав", - сказано в документі.

Від імені народу України Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є та буде в складі України. Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була.

"Уперше після завершення Другої світової війни загально визнані кордони Європи цинічно "перемальовує" країна, яка за багатосторонніми і двосторонніми договорами гарантувала територіальну цілісність України, недоторканність і непорушність її кордонів", - сказано в декларації.

"Єдиним неприхованим мотивом Російської Федерації у здійсненні цього міжнародного злочину є горезвісна доктрина "приростання руського світу"", - сказано в документі.

Як повідомлялось, документ на розгляд Ради вніс виконувач обов’язки президента Олександр Турчинов.

Нагадаємо, ввечері 19 березня члени всі члени Ради Безпеки ООН, крім Росії різко засудили анексію Криму РФ. А постійний представник США в ООН Саманта Пауер заявила, що дії Росії порушують норми міжнародного права і закони України, тому юридичний і міжнародний статуси Криму залишаються незмінними.

Як зазначила постпред США в ООН, Росія вирішила "переписати" свої кордони. Однак США не сприймають інтервенцію Росії в Україну і захоплення Криму. 

Раніше на засіданні Ради Безпеки ООН Росія наклала вето на резолюцію про підтримку територіальної цілісності України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.