НОВИНИ

Раді пропонують прийняти Декларацію про боротьбу за звільнення України

Голова Верховної Ради, виконувач обов’язки президента Олександр Турчинов подав до парламенту проект Декларації про боротьбу за звільнення України. Текст документу розміщений на сайті Ради.

"Уперше після завершення Другої світової війни загально визнані кордони Європи цинічно «перемальовує» країна, яка за багатосторонніми і двосторонніми договорами гарантувала територіальну цілісність України, недоторканність і непорушність її кордонів.  Єдиним неприхованим мотивом Російської Федерації у здійсненні цього міжнародного злочину є горезвісна доктрина «приростання руського світу»", - йдеться в документі.

Також в проекті Декларації говориться, що "український народ ніколи не визнає анексію невід’ємної частини своєї території - Автономної Республіки Крим, захопленої Росією з брутальним порушенням фундаментальних норм міжнародного права та загальновизнаних принципів співжиття держав".

"Верховна Рада України звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматись від міжнародного визнання так званої «Республіки Крим» та анексії Криму та міста Севастополь до складу Росії у якості нових суб’єктів Федерації.

Від імені народу України Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є та буде в складі України. Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була", - сказано в документі.

Як повідомлялось, ввечері 19 березня члени всі члени Ради Безпеки ООН, крім Росії різко засудили анексію Криму РФ. А постійний представник США в ООН Саманта Пауер заявила, що дії Росії порушують норми міжнародного права і закони України, тому юридичний і міжнародний статуси Криму залишаються незмінними.

Як зазначила постпред США в ООН, Росія вирішила "переписати" свої кордони. Однак США не сприймають інтервенцію Росії в Україну і захоплення Криму. 

Нагадаємо, раніше на засіданні Ради Безпеки ООН Росія наклала вето на резолюцію про підтримку територіальної цілісності України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.