НОВИНИ

У Міненерго не виключають обмеження Росією поставок газу в Україну

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан висловив занепокоєння щодо ризику обмежень поставок російського газу та зростання ціни на нього для України.

"Є серйозний ризик обмеження поставок газу в Україну, збільшення ціни на газ. Тому питання реверсних поставок газу для нас дуже серйозне. Ми вирішили створити робочу групу, яка працюватиме в секретаріаті європейського комісара з наступного тижня", - сказав Продан на прес-конференції в Брюсселі після переговорів з європейським комісаром з питань енергетики Гюнтером Еттінгером.

Згідно із контрактами 2009 року між Україною та Росією, Україна отримує 100-долларову знижку за базування на своїй території у Криму російського Чорноморського флоту.

У грудні було підписано контракт, згідно з яким ціна на газ для України стала меншою на третину і була встановлена у 268,5 доларів за тисячу кубометрів газу. Однак цю знижку Газпром скасує з квітня, оскільки Україна не погасила Газпрому борг за спожитий минулого року газ.

У свою чергу, Еттінгер запевнив, що реверсні поставки газу в Україну зі Словаччини будуть можливі вже до кінця нинішнього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.