НОВИНИ

Україна може отримати газ зі Словаччини вже до кінця цього року

Європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер вважає, що реверсні поставки газу в Україну зі Словаччини будуть можливі вже до кінця нинішнього року. Такий прогноз він зробив у Брюсселі під час прес-конференції, яка відбулася після закінчення зустрічі з міністром енергетики України Юрієм Проданом.

Еттінгер нагадав, що переговори зі Словаччиною тривають вже близько восьми місяців.

«Ми аналізуємо ситуацію: це - технічне питання, це економічне і фінансове питання і, можливо, політичне питання теж. На основі проекту меморандуму ми будемо продовжувати двосторонні переговори наступного тижня, і у нас є запевнення міністра Словаччини, що вони хочуть підписати (меморандум – ред.) якомога швидше. Я сподіваюся, що ми прийдемо до угоди до кінця квітня і будемо розвивати фізичні реверсні поставки, що може бути зроблено до кінця цього року» , - вважає Еттінгер.

За словами європейського комісара, Словаччина є третім і, «напевно, головним реверсним потоком» для України після Польщі та Угорщини з «великим потенціалом до 8-10 млрд кубічних метрів газу на рік».

«Я отримав від словацької сторони чіткі запевнення, що вони готові продовжувати переговори з новим урядом в Україні та укласти меморандум якнайскоріше» , - підкреслив Еттінгер, додавши, що переговори між Україною, Словаччиною та Європейською комісією почнуться на наступному тижні.

Як повідомлялося, Словаччина погодилася на реверсивні поставки газу в Україну.

Україна припинила активні переговори зі Словаччиною в грудні після отримання від Росії знижки на газ на третину. Раніше планувалося, що зі Словаччини Україна могла б отримувати понад 10 млрд кубічних метрів газу, а поставки планувалося почати з другої половини цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.