НОВИНИ

У Дніпропетровську показали фільм "Хайтарма" і зібрали кошти, щоб підтримати кримських татар

У Дніпропетровську відбулась мистецька акція на підтримку кримськотатарського народу. В одному з кінотеатрів організували прем’єру художнього фільму про депортацію кримських татар "Хайтарма".

За словами організаторів, усі зароблені від показу гроші перерахують на потреби кримськотатарського телеканалу ATR, який мовить на анексованій території Криму.
 
«Зібрані кошти підуть на підтримку кримськотатарського телеканалу ATR – єдиного на сьогоднішній день форпосту правди в телевізійному ефірі Автономної Республіки Крим. Канал залишився без фінансування, але готовий триматися до кінця», – заявили організатори.
 
За словами режисера-постановника та виконавця головної ролі фільму Ахтема Сейтаблаєва, «Хайтарма» розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу - 18 травня 1944 року, коли розпочалась сталінська депортація кримських татар. Головний герой фільму, відомий кримськотатарський льотчик Амет-Хан Султан, після визволення Севастополя приїздить у рідну Алупку і стає свідком депортації.


 

У зйомках масових сцен стрічки брали участь понад тисячу кримчан, багато з яких пережили трагедію депортації дітьми.
 
Як сказав Ахтем Сейтаблаєв, презентація стрічки у Дніпропетровську має на меті віддати данину поваги людям, які пережили депортацію, а також нагадати глядачам про цінність взаєморозуміння між людьми різних народів та різних політичних поглядів.
 
«За час існування Радянського Союзу було депортовано 49 народів, 8 із них – тотально. Ми хотіли, щоб глядач виніс із залу те, що в кожної людини, незалежно від політичних поглядів, має бути бажання чути іншого, говорити відкрито з іншим, не боячись отримати битою по голові», – сказав режисер.


 

Планується, що стрічку «Хайтарма», кошторис якої склав близько 9 мільйонів гривень, невдовзі презентують і за кордоном. Як сказав режисер, пропозиція про показ наразі надійшла, зокрема, з посольства Чехії в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.