НОВИНИ

Польша реанімує план створення спільної литовсько-українсько-польскої військової бригади

Міністерство оборони Польщі оновило плани по створенню єдиної з Литвою і Україною військової бригади. Про це заявив польський європарламентар Павел Коваль, повідомляє The Telegraph.

Нинішня криза України послужила новим імпульсом для формування подібної бригади.

«Минулого тижня заступник міністра оборони України відвідав офіс НАТО в Брюсселі і озвучив ідею про створення польсько-литовсько-української бригади», - розповів Коваль.

За його словами, наразі настав час не тільки оновити ідею, але й реалізувати її.

У міністерстві оборони Литви вважають створення такої бригади одним із пріоритетів.  пріоритетом. «Переговори на експертному рівні щодо створення бригади проходили постійно», - зазначає міністерство.

Міністр оборони Литви Юозас Олекас 17 березня обговорив по телефону це питання з міністром оборони України Ігорем Тенюхом.

Тми часом Великобританія вирішила надіслати до Литви ще один винищувач Typhoon, який поповнить місію повітряної поліції в країнах Балтії.

Міністр оборони Великобританії Філіп Хаммонд заявив у парламенті, що в квітні Лондон пошле до Литви ще один винищувач Typhoon, який приєднається до місії повітряної поліції в Балтії.

Британський винищувач доповнить польські сили, які з квітня патрулюватимуть простір над країнами Балтії.

«Рішення Лондона розширити військовий контингент НАТО в країнах Балтії підтверджує тісний зв'язок Альянсу з Латвією і балтійським регіоном», - пояснив міністр оборони Латвії Раймондс Вейоніс.

Як повідомлялось, 12 березня командування НАТО оголосило про розгортання на кордонах України двох літаків дальнього радіолокаційного виявлення ( АВАКС ). Можливості літаків дозволяють відслідковувати повітряну обстановку на території приблизно в 300 тисяч квадратних кілометрів.

Ще до розгортання біля кордонів України літаків АВАКС до Польщі прибули американські винищувачі F-16, які також патрулюють повітряний простір у східних кордонів цієї країни. Крім того, згідно з планами НАТО, до Польщі та Румунії для проведення навчань направлені додаткові сили ВПС країн альянсу.

Розгортання додаткових сил НАТО на кордонах України та Росії відбулося через загострення ситуації в Криму.

Нагадаємо, 6 березня США вже перекинули шість винищувачів F-15 до Литви.

Міністр оборони Литви заявив, що передислокація цих літаків є відповіддю на "російську агресію на Україні і підвищену військову активність в Калінінграді".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.