НОВИНИ

СБУ обіцяє розсекретити архіви КГБ

Голова СБУ Валентин Наливайченко призначив новим начальником Держархіву Служби безпеки Ігора Кулика, який має зайнятись спрощенням доступу до документів радянських спецслужб. Про це йдеться у заяві прес-служби СБУ.

Спрощення доступу громадян до документів радянських спецслужб стане одним з головних завдань Архіву.

"Навіть наявне законодавство дає можливість отримати доступ до архівних документів, однак у попередні роки системно створювалися штучні перепони дослідникам та науковцям", – зазначив Кулик.

Він розповів, що входить до складу групи експертів, зібраної Центром досліджень визвольного руху, яка активно розробляє нові нормативно-правові акти, які суттєво полегшать доступ науковцям та дослідникам, жертвам репресій та їхнім родинам до документів радянських спецслужб.

"У нас налагоджена співпраця з Комітетом з питань культури і духовності Верховної Ради. Ми спільно переконані у необхідності внесення суттєвих змін до архівного законодавства, яке стосується доступу та використання документів радянських спецслужб", – повідомив Кулик.

У системі архіву працюють читальні зали, які відвідують вчені, краєзнавці, здобувачі та аспіранти, вчителі, студенти.

У всіх обласних Управліннях СБУ відкрито інформаційно-довідкові зали, документальна база яких формується на основі електронних копій розсекречених документів.

Читайте також: Історик: в Україні з 2010-го року стало важче отримати доступ до архівів КГБ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.