НОВИНИ

Посол Китаю пояснив голосування у Радбезі ООН: КНР дотримується політики невтручання

Посол Китаю в Україні Чжан Сіюнь пояснив, що Китайська Народна Республіка в зовнішній політиці дотримується принципу невтручання. Про це посол заявив на зустрічі із заступником глави МЗС - керівником апарату Андрієм Олефіровим в контексті обговорення питання про розгляд 15 березня Радою Безпеки ООН проекту резолюції по Україні, повідомляє прес-служба МЗС.

Зокрема, китайський посол зазначив, що "одним з базових постулатів зовнішньої політики Китаю є принцип невтручання".

Сторони також приділили особливу увагу пошуку дипломатичних шляхів врегулювання ситуації навколо Криму на основі збереження державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Посол висловив сподівання на подальшу активізацію позиції КНР щодо України. Також було підтверджено готовність української держави до врегулювання кризи шляхом діалогу з РФ за столом переговорів.

Як раніше повідомлялося, 15 березня Росія проголосувала проти та застосувала право вето до резолюції щодо України під час засідання Ради безпеки ООН. Відтак, документ не прийняли.

Серед присутніх членів засідання 13 віддали голоси на підтримку резолюції, 1  (РФ)  - проти, 1 утримався (Китай).

Згодом постійний представник США в ООН Саманта Пауер зазначила, що ветувавши резолюцію по Україні в Раді Безпеки ООН, Росія поставила себе за межі міжнародних норм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.