НОВИНИ

Нацрада повторно зобов'язала провайдерів вимкнути низку російських каналів і нагадала про відповідальність і санкції

Національна рада з телебачення і радіомовлення оприлюднила повторне попередження українським провайдерам про кримінальну відповідальність за ретрансляцію деяких російських каналів.

У повідомленні, опублікованому на сайті відомства, сказано, що в разі порушення вимог регулятора українські оператори кабельного телебачення ризикують потрапити під санкції і кримінальне переслідування, пише ЛігаБізнесІНФОРМ.

Як зазначили у відомстві, відповідно до статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" Нацрада уповноважена оштрафувати провайдера або навіть позбавити його ліцензії через суд. Відповідно до положень ст. 300 Кримінального кодексу України - за трансляцію іноземних програм, що містять антиукраїнську пропаганду, провайдеру може загрожувати і кримінальна відповідальність.

У попередженні Нацради уточнили, що обов'язковому вилученню з українських кабельних мереж підлягають чотири російські телеканали: Перший канал, РТР- Планета, Росія-24 і НТВ-Мир.

Як відомо, 11 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висунула вимогу до провайдерів програмної послуги до 19:00 в цей день припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Вести», «Росія 24», ОРТ (Перший канал. Всесвітня мережа), «РТР-планета», «НТВ-мир».

Як зазначалося в повідомленні, «така ситуація в інформаційному полі України викликана необхідністю гарантування інформаційної безпеки згідно з рішенням РНБО України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.