НОВИНИ

Ештон радить Україні і надалі стримано реагувати на дії Росії

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон віддала належне стриманості України в реакції на дії Росії в Криму і закликала офіційний Київ і надалі продовжувати стриману політику. Про це вона заявила на прес-конференції після завершення засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ 28 країн-членів.

"Ми віддаємо належне стриманому ставленню, яке демонструє Україна у відповідь на кризу. Ми закликаємо українську владу продовжувати цей підхід", - сказала Ештон.

За її словами, увага української влади має бути зосереджена на тому, щоб широко залучити до процесів у державі всі регіони і національні меншини і просуватися до проведення вільних і справедливих президентських виборів і конституційної реформи.

Ештон суворо засудила незаконний кримський референдум:

"Ми найрішучішим чином засуджуємо так званий референдум. Він незаконний і суперечить українській Конституції і був проведений у присутності військ. ЄС не може визнати цей референдум в таких обставинах".

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

Про невизнання результатів "референдуму" в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина,Великобританія, Франція та Італія, а також Канада, Японія та Молдова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.