НОВИНИ

ЄС укотре закликав Росію вивести війська і розпочати діалог із Україною

Євросоюз повторно закликає Росію негайно вивести свої війська з України і залишити у гарнізонах лише докризове число військових. Про це повідомляє міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у своєму Twitter, наводячи підсумок зустрічі Ради Європейського Союзу.

У документі сказано, що Рада ЄС засуджує незаконний референдум про приєднання Криму до Російської Федерації та не визнає його результати.

Рада наполягає на необхідності переговорів між Україною та Росією, протягом яких у найближчий, обмежений час учасники мали б напрацювати рішення.

"У світлі подій минулого тижня і за відсутності результатів Рада вирішила ввести додаткові заходи, у тому числі обмеження на поїздки і заморожування активів осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, в тому числі за заходи з питання про майбутній статус будь-якої частини території, які суперечать Конституції України…", - зазначила Рада ЄС.

Водночас, у Євросоюзі, як і раніше, готові сприяти діалогу між Україною та Росією.

"Ми закликаємо Росію зробити кроки з деескалації кризи, негайно вивести свої війська назад до докризових цифр (у Криму – ред.) і гарнізонів у відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями, почати прямі переговори з урядом України і скористатися усіма наявними міжнародними механізмами, щоб знайти мирне і узгоджене рішення…"

Також РФ закликають виконувати свої міжнародні зобов’язання та поважати суверенітет і територіальну цілісність України. 

Як повідомлялося, міністри закордонних справ країн ЄС уже погодилися запровадити санкції щодо 21 офіційної особи з України і Росії у зв’язку з окупацією Криму російськими військами і "референдумом" на півострові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.