НОВИНИ

У Брюсселі перед Радою ЄС протестують проти анексії Криму Росією

Українці Брюсселя зібралися перед Радою ЄС, де проходить зустріч міністрів закордонних справ 28-ми країн-членів ЄС, аби висловити протест проти російської анексії Криму.

Учасники акції зібралися під українськими прапорами. Також було також кілька прапорів Білорусі, Грузії та Росії.

Протестувальники тримали плакати: "Ганьба російським агресорам!", "Росія - імперія зла", "Росія, забирайся з Криму."

В акції взяла участь і українська співачка Руслана Лижичко.

"Важливо відвернути війну і зберегти життя людей поки не пізно. Ми не хочемо нової війни. Європейський Союз повинен думати не лише про російські енергоносії, а й про санкції, щоб зупинити агресію Росії", - заявила Руслана.

"Мета акції - показати нашу незгоду з так званим референдумом у Криму, закликати Європу до дії, щоб зупинити Росію задля збереження територіальної цілісності України", - сказала одна з організаторів акції Ганна Яворська.

Протест відбувається поруч з приміщенням Ради Євросоюзу, де якраз відбувається засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, на якому обговорюється ситуація в Криму.

Як повідомлялось, для врегулювання "кризи" в Україні Росія закликає США та ЄС створити "Групу підтримки України" для її федералізації, визнання «референдуму» в Криму і надання російській мові державного статусу. Раніше проект цієї заяви для підписання американській стороні передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сєргєй Лавров держсекретарю США Джону Керрі.

18 березня Владімір Путін планує пояснити Держдумі, що робити з Кримом.

Сьогодні «парламент» Криму звернувся до Росії з проханням прийняти АРК до складу Російської федерації. До цього він ухвалив постанову «Про незалежність Криму».

Нагадаємо, про невизнання результатів "референдуму" в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.