НОВИНИ

Держдума РФ чекає команди Путіна на анексію Криму

Спікер Держдуми РФ Сєргєй Наришкін заявляє, що анексія Криму відбудеться на основі міждержавної угоди з кримською владою. Про це Наришкін сказав журналістам у Москві 17 берзня.

«Процедура виглядає таким чином: іноземна, суверенна держава звертається з проханням до РФ про входження до її складу і про укладення відповідної міждержавної угоди. Президент РФ інформує про це Держдуму та Раду федерації і уряд РФ у разі потреби проводить необхідні консультації. Потім йде процес підготовки і підписання цієї міждержавної угоди. Після підписання Президент звертається до Конституційного суду на предмет, чи відповідає підписана угода Конституції РФ, і при позитивній відповіді до Держдуми вносяться два документи: підписана угода на ратифікацію, другий документ - проект закону про прийняття до складу РФ (нового суб'єкта)», - пояснив Наришкін.

За його словами, в проекті закону мають бути вказані назва, статус, кордони нового суб'єкта РФ, а в перехідних положеннях - порядок і терміни такої інтеграції в економічну, фінансову систему, а також у систему органів державної влади Росії.

Наришкін відзначив, що після цього внесуть зміни до 65-ї статті Конституції РФ, яка визначає склад федерації, і буде внесено доповнення у вигляді назви нових суб'єктів Росії.

Він також нагадав, що в РФ діє з 2004 року закон про порядок прийняття до складу Росії нових суб'єктів.

За словами Наришкіна, в цьому документі вказані вимоги, які мають бути виконані при прийнятті до складу РФ, зокрема визначено, що включення до складу нового суб'єкта має відбуватися на добровільній основі, приєднання має відповідати державним інтересам РФ і відповідати дотриманню прав і свобод людини, а також цей процес має враховувати історичні, культурні та господарські зв'язки.

Як повідомлялось, 18 березня Владімір Путін пояснить Держдумі, що робити з Кримом.

Сьогодні «парламент» Криму звернувся до Росії з проханням прийняти АРК до складу Російської федерації. До цього він ухвалив постанову «Про незалежність Криму».

Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму прийняла декларацію про "незалежність" АРК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.