НОВИНИ

Українські науковці закликають російських колег тиснути на владу РФ для припинення інтервенції

Українські науковці закликали російську наукову спільноту виявити громадянську позицію і вплинути на владу Росії, щоб припинити інтервенцію і не допустити війни. Відповідне звернення підписало 250 українських науковців.

«Протистояння народу і автократичного режиму президента Віктора Януковича спричинило політичні зміни. В такі періоди країна є уразливою, їй особливо потрібні зовнішньо- та внутрішньополітична стабільність, підтримка і розуміння наших партнерів», – ідеться в зверненні науковців.

Вони наполягають, що європейська інтеграція є свідомим вибором українського народу, а не викликом Росії.

«Крим протягом 60 років є невід’ємною частиною України, а принцип непорушності території української держави закріплений системою міжнародних договорів», - нагадують учені.

Вони нагадали російським колегам, що «порушення норм міжнародного права, агресія щодо України, неадекватне висвітлення українських подій у російських засобах інформації можуть спричинити тривалі негативні наслідки для самої Росії».

Ініціаторами звернення виступили співробітники Інституту держави і права імені Корецького НАН України Ірина та Олексій Кресіни.

Серед тих, хто підписав звернення, – доктор філософії Віктор Вашкевич, доктор права Мирослава Антонович, доктор економіки Артем Бардас та інші.

Як повідомлялось, 15 березня у Москві відбувся «Марш миру» проти окупації російськими військами Криму. Участь у акції, за різними оцінками взяли, від 40 до 70 тис. осіб.

Учасники акції пройшли центром російської столиці з гаслами: "Мир без Путіна", "Росія - вставай", "Ні - війні", "Слава Україні", "Банду геть" тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.