НОВИНИ

Меджліс не визнає результатів "референдуму" в Криму і не виключає репресій проти кримських татар

Меджліс кримськотатарського народу не визнають результатів незаконного «референдуму» і побоюються щодо безпеки своїх співвітчизників та чекають на реакцію України і міжнародної спільноти. Про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Нариман Джелял.

Наступні дії кримських татар значною мірою залежатимуть від поведінки центральної української влади та міжнародної спільноти.

«Наскільки вони (центральна українська влада та міжнародна спільнота – Ред.) наполягатимуть на дотриманні прав кримськотатарського народу, з чим ми до них зверталися, наскільки ці речі будуть реалізовані, настільки кримські татари відчуватимуть певну опору, впевненість у своїх діях. Якщо ж ми залишимося без належної підтримки, то і дії наші будуть іншими», – сказав Джелял.

При цьому у Меджлісі, як і раніше, висловлюють занепокоєння через загони самооборони в Криму, «які останнім часом все більш радикалізуються».

«Ці загони, швидше за все, займуться тими, хто виступав проти «референдуму», незаконного уряду і його дій. І тут можуть виникнути інциденти, які дестабілізують ситуацію в Криму остаточно. Дуже побоююся провокацій з боку тих, хто сьогодні в ейфорії від результатів «референдуму». Ті, на кого цей референдум разрахований, сьогодні в певній ейфорії можуть дозволити собі неадекватну поведінку щодо супротивників референдуму. Це може призвести до серйозних наслідків», – вважає представник Меджлісу.

Він також зазначив, що переважна більшість кримських татар підтримала заклик Меджлісу кримськотатарського народу бойкотувати незаконний «референдум» і не брала участі у ньому.

Джелял повідомив, що у Меджлісі відстежували виборчу поведінку на тестових ділянках, там, де більше половини виборців є кримськими татарами.

«Інформація, якою ми володіємо, підтверджує, що більшість кримських татар бойкотувала «референдум». За винятком одиниць, може пари-трійки десятків співвітчизників, які пішли на дільниці, але й не всі вони, ймовірно, голосували так, як того хотілося організаторам «референдуму», – зазначив Джелял.

Як повідомлялось, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов у своєму Twitter вже оголосив, що за підсумками «референдуму» 96,6% тих, хто брав участь у ньому, висловилися за приєднання до Росії.

Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації.

Раніше комісія з проведення референдуму відзвітувала, що після підрахунку голосів на 75% дільниць на "референдумі" в Криму за приєднання півострова до Росії нібито проголосувало 95,7% виборців. У Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

На думку голова Комітету виборців України Олександра Черненка, високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили махінації зі списками.

Нагадаємо, про невизнання результатів «референдуму» в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.