НОВИНИ

Обама виставив Путіну "попередній рахунок" за приєднання Криму до Росії

Президент США Барак Обама в телефонній розмові в неділю з президентом Росії Володимиром Путіним наголосив, що США в координації з європейськими партнерами готові змусити Росію заплатити ціну за її дії щодо України.

Як повідомив Білий дім, Обама наголосив Путіну, що кримський «референдум» (лапки як в оригіналі – ред.), який порушує Конституцію України і відбувається під натиском воєнного вторгнення Росії, ніколи не визнають ні Сполучені Штати Америки, ні світова спільнота.

Обама також наголосив Путіну, що дії Росії порушують суверенітет і територіальну цілісність України, за що Москві доведеться заплатити.

При цьому Обама наголосив, що ще лишається чіткий шлях дипломатичного вирішення кризи, який би відповідав інтересам і Росії, і народу України.

Президент США також звернув увагу співрозмовника з Кремля, що влада України далі продовжує здійснювати конкретні заходи задля деескалації кризи, особливо в підготовці до весняних виборів і до конституційної реформи. Обама попросив Росію негайгно підтримати розміщення в Україні міжнародних спостерігачів, які б допомогли відвертати акти насильства з будь-якого боку.

Водночас Обама повторив, що дипломатичне вирішення неможливе, доки російські війська продовжують вторгнення на територію України, і що широкомасштабні військові навчання Росії на кордонах із Україною тільки посилюють напруженість.

Крім того, за словами Обами, державний секретар США Джон Керрі готовий далі працювати з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і з владою України задля пошуку дипломатичного виходу з кризи, повідомив Білий дім.

Раніше вночі, Кремль оприлюднив цілком іншу версію звіту про цю розмову. Згідно з якою Путін лише твердив Обамі про нібито «нездатність і небажання нинішньої київської влади приборкати гульбу ультранаціоналістичних і радикальних угруповань, які дестабілізують становище і тероризують мирних мешканців, у тому числі російськомовне населення і наших співвітчизників».

Як випливає з повідомлення, при цьому Путін ніяк не згадував про гульбу російських ультранаціоналістичних і радикальних угруповань, які останніми днями дестабілізували становище і тероризували мирних мешканців міст Сходу України, в першу чергу Донецька і Харкова, де російські ультранаціоналістичні і неофашистські угруповання нападали на мирних прихильників єдності України, що призводило до загибелі людей.

Натомість, як стверджує Кремль, Путін заявляв Обамі, ніби проведення «референдуму» у Криму «повністю відповідало нормам міжнародного права і Статуту ООН».

Згідно з повідомленням Кремля, той «референдум» «брав до уваги, зокрема, відомий косовський прецедент» – який сама Росія свого часу відмовилася визнати й не визнає досі.

Як повідомлялось, про невизнання результатів «референдуму» в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК.

Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації. Комісія з проведення референдуму відзвітувала, що після підрахунку голосів на 75% дільниць на "референдумі" в Криму за приєднання півострова до Росії нібито проголосувало 95,7% виборців. У Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

За даними прес-служби УДАР, у Криму скриньки для голосування носили по квартирах, змушуючи людей брати участь у "референдумі".

На думку голова Комітету виборців України Олександра Черненка, високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили махінації зі списками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.