НОВИНИ

Крим на "референдумі" приєднували до Росії "мертвими душами"

Під час референдуму в Криму допущено велику кількість порушень. Зокрема, спрощена процедура внесення людей у додаткові списки прямо на дільниці, голосування "мертвими душами" і російськими паспортами. Про це повідомив голова кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крисько.

Головним інстументом фальсифікацій Крисько називає спрощену процедуру внесення людей в додаткові списки прямо на виборчій дільниці в день голосування. Кількість людей, внесених таким чином у списки у низці дільниць, він називає «аномальною».

Експерт не виключає, що після голосування на одній дільниці ті самі люди за схожою процедурою могли голосувати на іншій дільниці.

"Не виключено, що голосували й громадяни Росії з російськими паспортами. Така інформація надходила до нас із кількох джерел. Ми припускаємо, що голосування відбувалося за допомогою «мертвих душ», бо списки дуже старі і не уточнені.  На одній із дільниць використовували список ще 1999 року", - зазначив Крисько.

Представник КВУ заявив, що серед спостерігачів не було представників жодної організації, яка викликала б довіру. Окрім того, за словами Криська, єдиний дозволений екзит-пол під час «референдуму» у Криму проводила організація, яку пов’язують з одним із депутатів Сімферопольської міської ради, що також викликає сумніви щодо правдивості зібраних даних.

Як повідомлялось, раніше про невизнання результатів «референдуму» в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК.

Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації. Комісія з проведення референдуму відзвітувала, що явка людей під час "плебісциту" перевищила 80%.

У Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

За даними прес-служби УДАР, у Криму скриньки для голосування носили по квартирах, змушуючи людей брати участь у "референдумі".

На думку голова Комітету виборців України Олександра Черненка, високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили махінації зі списками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.