НОВИНИ

Кримський парламент вважає рішення про свій розпуск "абсурдним"

Президія Верховної ради Криму назвала абсурдним рішення Верховної ради України про розпуск кримського парламенту і не збирається його виконувати. Про це йдеться у відповідній заяві президії.

«Після того, як Державний комітет України з телебачення і радіомовлення залишив українських телеглядачів без російських фільмів і серіалів, їм доводиться задовольнятися нескінченним серіалом під назвою «Засідання Верховної Ради України» з до болю знайомим сюжетом - нелегітимна влада в Києві продовжує штампувати нелегітимні рішення. Черговий епізод цього серіалу, присвячений цього разу Криму, знято в кращих традиціях жанру "театру абсурду": 15 березня Верховна Рада України прийняла постанову, якою достроково припинила повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим», - зазначають автори заяви.

На їхню думку, з правової точки зору «це рішення є мізерним».

«Відповідно до пункту 28 частини першої статті 85 Конституції України Верховна Рада України може достроково припинити повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим тільки за наявності висновку Конституційного Суду України про порушення парламентом автономії Конституції України або законів України . Такий висновок відсутній - є лише рішення терміново переформатувати під запити "майдану" Конституційний Суд України від 14 березня 2014 № 2-рп/2014 у справі про проведення місцевого референдуму в Автономній Республіці Крим , яке не може служити підставою для розпуску кримського парламенту», - вважають в президії.

«Зазначимо, що Закон України " Про Конституційний Суд України " (статті 61-63 , 65-66 ) розділяє поняття "рішення" та " висновок" Конституційного Суду, а також порядок їх прийняття та вимоги до зазначених актів. Відповідно, оскільки постанову Верховної Ради України прийнята з порушенням вимог пункту 28 частини першої статті 85 Конституції України, вона не тягне за собою правових наслідків», - запевняють у кримському парламенті.

«Якщо ж говорити про політичні наслідки, то доводиться констатувати: своїм рішенням народні депутати поставили жирну крапку у стосунках Криму і материкової України. Це рішення стане для кримчан ще одним вагомим аргументом голосувати на референдумі 16 березня за возз'єднання Криму з Росією», - вважають в президії кримського парламенту.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада достроково припинила повноваження Верховної Ради Криму. За відповідну постанову проголосувало 278 депутатів.

Як відомо, 16 березня має відбутися "всекримський" референдум, на який виноситься два питання: "Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?" та "Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?".

Конституційний Суд України визнав постанову Верховної Ради Автономної республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" неконституційною.

Усі рішення "влади" Криму правоохоронні органи оскаржують в судовому порядку.

Тим часом, ось уже два тижні на території Автономної республіки Крим перебувають озброєні військовослужбовці Російської Федерації, які постійно блокують українські військові частини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.