НОВИНИ

Конгресмени США закликають Обаму доповнити "список Магнітского" новими іменами чиновників РФ

Американські конгресмени від Республіканської партії Ілеана Рос-Летінен і Джим Макговерн закликали президента Барака Обаму розширити так званий "список Магнітского". Своє прохання вони виклали у листі до президента США

Йдеться про внесення в цей список російських чиновників , які, як сказано , причетні до порушень прав людини.

"Посилюється тиск у сфері прав людини і свободи думки щодо тих, хто насмілюється боротися з корупцією в Росії" , - йдеться в листі конгресменів.

Конгресмени пропонують поповнити список іменами голови Слідчого комітету РФ Алєксандра Бастрикіна , голови ЦВК Владіміра Чурова , колишнього міністра у справах преси , нині гендиректора холдингу "Газпром- медіа " Міхаіла Лєсіна, голови Московського міського суду Ольгі Єгоровой , суддів Басманного суду Андрєя Расновского та Хамовницького суду - Віктора Данілкіна та інших.

Як повідомлялось, 14 грудня 1212 року президент США Барак Обама підписав закон, який скасовує поправки Джексона-Веніка щодо Росії та Молдови, але разом із тим вводить у дію так званий Акт Магнітського, який передбачає можливість запровадження санкцій щодо порушників прав людини у Росії.

Нагадаємо, "Правозахисна" частина документа названа на честь померлого в московському СІЗО в листопаді 2009 року юриста Сєргєя Магнітського, який працював з інвестфондом Hermitage Capital Management і був звинувачений в ухиленні від сплати податків з організації.

Його смерть викликала великий суспільний резонанс, зокрема на Заході.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.