НОВИНИ

Генсек НАТО: так званий референдум у Криму суперечить Статутові ООН

Проведення так званого референдуму у Криму суперечитиме засадам Статуту ООН. Про це заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

За його словами, життєво важливо дотримуватися цих засад.

Генсек НАТО наголосив, що проведення цього «референдуму» підірве міжнародні зусилля в пошуку мирного і політичного вирішення кризи в Україні, він буде прямим порушенням Конституції України і міжнародного права. У разі проведення «референдум»не матиме ніяких юридичних наслідків чи політичної легітимності.

Згідно з заявою  Андерса Фоґ Расмуссена, сьогодні це питання обговорили всі 50 учасників програми НАТО «Партнерство задля миру» на прохання одного з партнерів, України, і такі ж занепокоєння висловили багато учасників.

У заяві наголошується, що НАТО закликає Росію повестися відповідально, дотриматися зобов’язань за міжнародним правом і принципів Ради НАТО – Росія і «Партнерства задля миру».

Нагадаємо, що проросійська сепаратистська влада Криму планує 16 березня провести «референдум», який, на думку Росії, мав би «узаконити» анексію півострова до її складу.

Тим часом, Конституційний суд України визнав постанову Верховної Ради Автономної республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" від 6 березня неконституційною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.