НОВИНИ

Україна подала на Росію до Євросуду

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вирішив схвалити "тимчасові заходи" з метою попередження порушення Конвенції прав людини. Про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ.

Відповідне рішення, враховуючи, що "нинішня ситуація призводить до постійної небезпеки серйозних порушень Європейської конвенції", ухвалив президент Третього відділення Суду, керуючись правилом 39.

ЄСПЛ також повідомляє, що заява уряду України проти Російської Федерації була подана 13 березня 2014 року відповідно до статті 33 (Міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини.

"Також, згідно з правилом 39 Регламенту Суду про тимчасові заходи, скеровано прохання щодо того, що Уряд Російської Федерації має утриматися від заходів, які можуть загрожувати життю та здоров'ю цивільного населення на території України", - наголошується в повідомленні.

"З метою попередження таких порушень і відповідно до правила 39, президент закликає обидві зацікавлені договірні сторони утримуватися від застосування будь-яких заходів, зокрема, військових дій, які можуть спричинити порушення Конвенції прав цивільного населення, в тому числі, наразити їхнє життя та здоров'я на небезпеку, і дотримуватися їхніх зобов'язань відповідно до Конвенції, зокрема, щодо статей 2 (право на життя) і 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує, поводження)", - йдеться в рішенні.

"Обом державам також було запропоновано якнайшвидше інформувати Суд про вжиті для забезпечення дотримання Конвенції заходи", - сказано в документі.

Крім того, в повідомленні наголошується, що відповідно до правила 39 Регламенту Суду, Суд "може вказати сторонам на будь-які тимчасові заходи, які, як він вважатиме, повинні бути прийняті в інтересах сторін або з метою належного проведення процедури до розгляду".

"Міждержавну заяву України проти Росії було зареєстровано під № 20958/14, Україна проти Росії", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня "всекримський" референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії. На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

Крім того, 11 березня Верховна рада Криму також ухвалила «декларацію про незалежність» півострова і вирішила, що голосування за першим варіантом, про «возз’єднання» з Росією, вважатиметься голосуванням на підтримку цієї «незалежності» для того, щоб відразу втратити її і вступити до Росії.

Тим часом, ось уже два тижні на території Автономної республіки Крим перебувають озброєні військовослужбовці Російської Федерації, які постійно блокують українські військові частини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.