НОВИНИ

Представник Росії в ООН: росіяни не хочуть війни

Росіяни не хочуть війни і не розглядають ситуацію в Криму в таких термінах. Про це заявив постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін під час засідання Ради безпеки ООН у четвер ввечері.

"Росіяни не хочуть війни. Як, упевнений, не хочуть її і українці. Більш того, це я хочу підкреслити особливо, ми не бачимо жодних передумов для того, щоб розглядати ситуацію в таких термінах", - сказав він.

"Ми не хочемо подальшого загострення обстановки", - запевнив Чуркін.

Він також зазначив, що "реалізація права на самовизначення у вигляді відділення від існуючої держави - ​​це незвичайний захід" і додав, що в організацію проведення референдуму в Криму Чорноморський флот Росії "ніяк не втручається".

«Давайте подумаємо разом на тему, як нам будувати відносини з нашими партнерами і друзями України та з іншими нашими партнерами в Європі і в Сполучених Штатах», – додав він.

Як відомо, Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня "всекримський" референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії. На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

Крім того, 11 березня Верховна рада Криму також ухвалила «декларацію про незалежність» півострова і вирішила, що голосування за першим варіантом, про «возз’єднання» з Росією, вважатиметься голосуванням на підтримку цієї «незалежності» для того, щоб відразу втратити її і вступити до Росії.

Тим часом, ось уже два тижні на території Автономної республіки Крим перебувають озброєні військовослужбовці Російської Федерації, які постійно блокують українські військові частини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.