НОВИНИ

Росія не заперечує проти відправлення місії ОБСЄ в Україну

Росія підтримала ідею направлення місії спостерігачів в Україну. Про це заявив голова Постійної ради ОБСЄ Томас Гремінгер.

"Сьогодні відбувся цікавий розвиток під час нашого обговорення - всі делегації, без винятку, висловилися за швидке ухвалення рішення про направлення спеціальної місії спостерігачів в Україну", - сказав Гремінгер.

За його словами, Росія долучилася до обговорення мандату.

"Росія підтримала ідею швидкого схвалення і відправлення місії", - зазначив він.

Голова Постійної комісії ОБСЄ також додав, що зараз залишаються розбіжності щодо тексту самого мандату.

Зокрема, за словами постійного представника України при ОБСЄ Ігоря Прокопчука, Київ наполягає на тому, щоб спостерігачі "сфокусувалися на ситуації в Криму".

"Серед питань, які вимагають прояснення, найважливіше - визначення географічної структури місії", - підтвердив голова Постійної ради.

"А Росія підтримує ідею створення місії, робота якої поширювалася б на всю територію країни, включаючи Крим", - додав Гремінгер.

"Ми все ще перебуваємо в стадії переговорів, але ключове питання зараз - визначення географічної спрямованості", - сказав він.

Як відомо, з 5 по 12 березня в Україні перебувала місія верифікації ОБСЄ, до складу якої увійшли 40 спостерігачів з 21 країни ОБСЄ. Програмою їх перебування було передбачено відвідування військових об'єктів ЗСУ та ЧФ РФ на території Криму. Однак російські окупанти не пускали представників місії на територію АРК. Тому Україна звернулася з проханням продовжити візит неозброєних експертів для оцінки ситуації в південно-східних регіонах країни. 

Зрештою, 12 березня інспектори Організації з безпеки і співробітництва в Європі оприлюднили попередній звіт, в якому констатується перебування на блокпостах при в'їзді в Крим російського військового персоналу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.