НОВИНИ

У Сімферополі окупанти після переговорів звільнили французького журналіста

У Сімферополі журналісти домовилися з окупантами, які штурмували базу зберігання паливно-мастильних матеріалів, про звільнення французького журналіста. Про це повідомляє виконавчий секретар Незалежної медіа-профспілки України Оксана Винничук.

"Нещодавно у Сімферополі відпустили із заручників французького журналіста, якого затримали під час штурму. Переговори із місцевими самооборонцями вів Юрій Луканов (голова НМПУ - ред.). Вийшло результативно", - розповіла Винничук.

За її словами, до переговорного процесу задіяли Міжнародну федерацію журналістів та Європейську федерацію журналістів, які зверталися до Кримського парламенту по телефону.

"Але з парламенту нашим зарубіжним колегам відповіли, що вони хоча знають про випадок затримання, але нічого не можуть зробити, бо "самооборона - це іноземні громадяни". Тобто, парламент визнає, що на території АР Крим беруть людей у заручники інші іноземні громадяни. І це було сказано Міжнародній федерації журналістів", - заявила Винничук.

Вона також додала, що визволяти французького журналіста зібралися колеги із Японії, Австралії, з кримського Центру журналістських розслідувань, а також активісти із Крим SOS.

Нагадаємо, що 13 березня у Сімферополі окупанти штурмували базу зберігання ПММ. Вони висунули ультиматум: перейти на бік кримського уряду або залишити територію центру. Озброєні люди вимагали в обмін на французького журналіста флешку з відзнятим ним матеріалом, яку він віддав колегам. Однак коли її привезли, ті відмовилися відпускати іноземця.

Як повідомлялося, за даними Інституту масової інформації, з початку російської окупації Криму зафіксовано мінімум 62 випадки грубих порушень свободи слова на півострові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.