НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Експерт: Росія застосовує до Криму іншу формулу захоплення, ніж із Абхазією

У випадку з Кримом Росія не застосує сценарії Придністров’я чи Абхазії, які залишаються квазіонезалежними утвореннями. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

«Незалежність Криму – це суто технологічний момент для того, щоб це не виглядало як відрив одного шматка території країни від іншої. Мабуть, кремлівські юристи визначили, що це найбільш прийнятна формула, яка покликана закамуфлювати суть справжнього процесу», – вважає Сушко.

На його думку, приєднання до Росії відбудеться у два етапи: спочатку проголосять незалежність Криму, «прикриваючись принципом самовизначення», а потім –незалежна територія оголошує про приєднання до Російської Федерації.

На його думку, Росія не піде сценаріями Придністров’я чи Абхазії, території яких залишаються квазі- або формально незалежними.

«Росія піде шляхом повної анексії і приєднає Крим на правах суб’єкта Федерації.

Адже ми маємо справу не тільки з політико-правовими аспектами, а й з психологічними», – наголошує Сушко.

За його словами, такими діями Росія демонструє далекосяжність своїх намірів.

«Тут уже ніхто не збирається гратися і квазі- й псевдодержави. Росія не хоче створювати ілюзорних картин, а хоче показати стовідсоткову картину наявності своєї політичної волі до анексії», – зазначає експерт.

За його прогнозами, Росія не буде застосовувати сценарій із незалежністю до інших країн.

«Зараз Росії вигідніше, аби приєднання Криму виглядало як різні історії, непов’язані між собою», – вважає Сушко.

Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради Криму 11 березня, на яке в черговий раз не допустили журналістів, депутати прийняли Декларацію про незалежність АРК і Севастополя.

МЗС Росії привітало ухвалення даного "документу". А МЗС України назвало визнання РФ кримської "незалежності"свідченням подвійних стандартів і цинізму.

Згодом Генеральна прокуратура України оскаржила рішення Верховної Ради АР Крим та Севастопольської міськради про затвердження Декларації про незалежність АРК і Севастополя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.