НОВИНИ

Держдума РФ відрядить у Крим майже 30 депутатів забезпечувати правильний результат на "референдумі"

Не менше 28 депутатів Державної думи Росії їдуть або вже знаходяться в Криму, де 16 березня планується провести «референдум» про статус регіону. Про це 13 березня повідомив депутат Держдуми РФ (фракція «Єдина Росія») Микола Валуєв на прес-конференції у Сімферополі.

«Не менш двадцяти вісьми депутатів Держдуми прибудуть або вже прибули до Криму. У кожного є своє поле роботи, але однозначно, якась кількість буде у складі комісії, яка займатиметься спостереженням за проведенням референдуму. Я говорю про людей, які будуть до 16-го і пізніше у Криму», - сказав Валуєв.

Він також відзначив, що в Криму працює багато російських журналістів.

Як повідомляллось, ОБСЄ не розглядає питання направлення своїх спостерігачів на «референдум» у Крим, оскільки АРК не має повноважень на таке запрошення, бо є регіоном, а не державою і не окремим членом організації.

Про бойкот так званого референдуму вже заявили кримські татари та деякі місцеві журналісти.

Нагадаємо, Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня "всекримський" референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії.

На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

В.о. президента Олександр Турчинов у своєму телезверненні заявив, що зупинив рішення Верховної Ради АРК про проведення референдуму, а також повідомив, що Верховна Рада України буде ініціювати розпуск парламенту АРК.

7 березня на офіційному сайті президента оприлюднений відповідний указ про відміну референдуму в Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.