НОВИНИ

Міллер скаржиться, що через борг України Газпрому не вистачає грошей на дивіденди

Борг України за газ, що складає більше $1,8 млрд, може негативно вплинути на інвестиційній програмі та дивідендах "Газпрому". Про це 13 березня заявив журналістам керівник Газпрому Алєксєй Міллер.

"Неотримання оплати за газ для Газпрому - це недофінансування нашої поточної інвестиційної програми, це недоотримання доходів у наш бюджет, це також питання виплати дивідендів нашим акціонерам. Серед наших приватних акціонерів досить велика кількість іноземних акціонерів. Це також їхні доходи, це також їхні дивіденди. Нам потрібна ясність в цьому питанні", - заявив Міллер.

За його словами, борг України за газ зростає з початку року «місяць від місяця».

"Так, на Україні глибока політична криза, але за газ платити треба. І ми сьогодні бачимо, що наші дії до України є абсолютно лояльними", - сказав глава Газпрому.

"У нас є всі права відповідно до діючого контракту перейти на передоплату за поставки російського газу в Україну. Але ми цього не робимо, і ми бачимо, що це є дуже важливим моментом для того, щоб в Україні не відбувся економічний колапс, щоб не виникли ризики для транзиту російського газу до Європи", - підкреслив він.

Як повідомлялось, 12 березня міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан повідомив, що Україна вже сплатила $80 з $440 млн за газ, імпортований з Росії і спожитий у лютому.

Нагадаємо, раніше Газпром заявив про можливість припинення поставок газу в Україну через борги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.