НОВИНИ

МЗС передало Росії ноту про загрозу екології Чорного моря через дії її окупантів

Міністерство закордонних справ України передало російській стороні ноту у зв'язку із загрозою екологічної безпеки в Чорному морі. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс на брифінгу у Києві.

"13 березня поточного року МЗС України нотою повідомила російську сторону про те, що в районі південної коси озера Донузлав від місця затоплення великого протичовнового корабля "Очаків" і водолазного катера в бік моря переміщується смуга білого кольору невідомого походження", - повідомив Перебийніс.

За його словами, Київ звертає увагу російської сторони на те, що через неправомірні дії РФ і порушення взятих на себе зобов'язань у рамках угоди між Кабінетом міністрів України та урядом РФ з питань забезпечення екологічної безпеки та екологічного контролю в місцях базування ЧФ РФ на території України, створена потенційна загроза екологічної безпеки морського середовища в Чорному морі.

"У зв'язку з цим українська сторона заявляє, що вся відповідальність за нанесення шкоди морської середовища та природних ресурсів Чорного моря покладається на російську сторону. Про це також було поінформовано посольство іноземних держав в Україні та представництво міжнародних організацій", - підкреслив представник українського МЗС.

Нагадаємо, російські військовослужбовці затопили своїх чотири кораблі для блокування кораблів ВМС України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.