НОВИНИ

Колишній перший заступник керівника розвідки: Росія знає всі наші військові таємниці

Екс-міністр оборони Павло Лебедєв є прямою креатурою ГРУ Генштабу РФ, а відтак зараз можна бути впевненими, що Росія знає всі наші військові таємниці. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» сказав колишній перший заступник керівника військової розвідки, генерал-лейтенант Микола Мельник.

«Лебедєв однозначно є прямою креатурою ГРУ ГШ РФ. Він же оголив усі східні регіони країни, знищив там військові частини. Понад те, саме при ньому були ліквідовані всі стратегічні плани на випадок війни. Недарма ще 1992-го в Чернівцях, коли вся армія приймала присягу на вірність України, Лебедєв відмовився її приймати. Крім того, під час своєї каденції міністра навіть не хотів приймати документи українською мовою. Тому зараз можна бути впевненими, що Росія знає всі наші військові таємниці аж до того, де і скільки боєприпасів лежить», - сказав Мельник.

При цьому він зазначив, що проблеми в армії були і за інших міністрів.

«Наприклад, за часів Єханурова з лав ЗСУ багато було звільнено патріотичних кадрів, та й так звані реформи мали незрозумілі мотиви. У сусідній Польщі, приміром, п’ять дивізій, у нас немає жодної. Натомість почали вводити так звану бригадну систему. До того ж у нас порушена система управління військами: зруйнована система оперативних командувань, більшість просто знищена, а ті, що лишилися, відповідають тільки за мобілізаційно-господарські питання. Тобто радянську систему знищили, іншої натомість не побудували», - зазначив Мельник.

На його думку, найближчим часом треба за прикладом Польщі провести військові реформи.

«Тобто чіткі, забезпечені постійні дивізії плюс територіальні бригади, себто та сама Національна гвардія, плюс закупівля новітньої техніки та побудова нової стратегії оборони з урахуванням Росії як основного противника», - вважає він.

Інтерв’ю з Миколою Мельником читайте у № 11 «Українського тижня».  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.