НОВИНИ

Європарламент вимагає призупинення відносин з Росією до виведення військ з України

Європейський парламент закликав свого президента Мартіна Шульца призупинити відносини з Держдумою і Радою Федерації Росії до виведення її військ з України. Про це йдеться в резолюції Європарламенту щодо вторгнення Росії в Україну, прийнятої сьогодні, 13 березня.

«Тепер голосування по резолюції Європарламенту «Вторгнення Росії в Україну». Тільки що прийнята переважною більшістю голосів», - написав євродепутат Яцек Саріуш-Вольські в своєму Twitter.

«Європарламент закликає свого президента призупинити всі політичні відносини з Державною Думою і Радою Федерації Росії доти, поки російські війська в Україні не будуть виведені в місця їх постійної дислокації відповідно з існуючими угодами», - йдеться в резолюції.

Крім того, в документі європарламентарі відзначають, що рішення Ради ЄС призупинити двосторонні переговори з РФ з візових питань і підписання нового базового договору, є недостатніми заходами.

У зв'язку з цим вони закликали до більш конкретних санкцій проти російських чиновників, відповідальних за агресію в Криму, включаючи заборони на видачу віз, обмеження на поїздки і заморожування активів.

Також у резолюції міститься заклик до загальноєвропейської заборони на торгівлю зброєю та військовою технікою, включаючи заклик до Франції припинити продаж Росії штурмових кораблів класу «Містраль».

При цьому в документі підкреслюється необхідність забезпечення поставок енергоресурсів в Україну та держави-члени ЄС, чиї інтереси будуть порушені в разі можливих обмежень поставок газу і нафти з Росії.

Нагадаємо, у цій же резолюції Європейський парламент привітав зобов'язання українського уряду щодо проведення політичних, економічних і соціальних реформ, а також рішення Єврокомісії про короткострокову і середньострокову допомогу Україні в розмірі 11 млрд євро, щоб сприяти стабілізації фінансової та економічної ситуації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.